Zdrowie i Dieta

Dieta i napoje

Dobra dieta wymaga dostarczenia odpowiedniej jakości płynów. Wybór jest ogromny.
Bardzo zdrowymi propozycjami są soki warzywne, soki owocowe, herbaty ziołowe, herbatki owocowe, zielona herbata, woda mineralna.

Niestety to nie wszystko, każdy z wymienionych napojów, ma różną wartość odżywczą, zależną od składników, od produktów użytych do jego wyprodukowania.

Woda mineralna, woda źródlana. W przypadku tych płynów warto postawić na sprawdzone marki. Zdarzają się niezbyt uczciwi producenci, których wody mineralne mogą budzić zastrzeżenia, jeśli chodzi o skład, czy czystość mikrobiologiczną.

Herbatki ziołowe, owocowe, czy mieszanki herbat. W tej grupie też warto wybrać znanych producentów, oraz zwrócić uwagę, np. na opakowanie herbatek - powinno być hermetyczne, tak by nie traciły aromatu. W sklepach można kupić wiele bardzo smacznych i zdrowych herbat.

Soki owocowe, warzywne. Wybierajmy takie które nie zawierają cukru i słodzików. Dobre są soki nie klarowane zawierające naturalny osad, wytworzone z przecierów owocowych. Ja z reguły wybieram soki mieszane. Ostatnimi laty można kupić bardzo zdrowe i smaczne mieszane soki warzywne. W skład takich soków wchodzą zazwyczaj: pomidory, pietruszka, buraki, papryka, cebula, marchew, jabłka i inne. Część soków zawiera też ziołowe przyprawy.

Soki owocowe. W tej grupie bardzo popularne są soki marchwiowe, soki jabłkowe, soki pomarańczowe. Na rynku jest jednak dużo bogatszy wybór. Bardzo smaczne są soki mieszane np. marchew, brzoskwinia, banan. Produkowane są też soki z aroni, sok z winogron, soki żurawinowe, sok z rokitnika, soki z gruszek, wiśni śliwek, malin.


Tagi strony: dieta, co do picia, woda, soki owocowe, soki warzywne, herbatki ziołowe, sok z żurawiny, sok z rokitnika, sok malinowy, sok z gruszek
http://www.zdrowie.dlawszystkich.info